BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
 
header image
 

“I drive a jaaaag” arba automobilių fotografija ir kiti eksperimentai


My Jaaaaag.:)

Berašydamas komentarą apie savo žaibų nuotraukas susivokiau, kad šis mano blogas jau įkopė į penktuosius gyvenimo metus (gegužės 30tąją jis tyliai pats sau vienišas atšventė gimtadienį). Nebūsiu tiek geek’iškas ir nerašinėsiu, kiek skaitytojų sulaukiau, kiek įrašų parašiau ar kiek komentarų man padovanojot. Nuotraukų, žinau, kad čia jau atsidūrė kiek daugiau nei 600.

Tačiau tas jubiliejus vėl grąžino mintis apie tai, kad jau seniausiai norėjau atsinaujinti, nes per tuos metus taip ir nesugebėjau blogo padaryti būtent tokio, kokio noriu. Bet vėlgi, čia ilgos ir neįdomios kalbos.

Taip pat pradėjau mąstyti apie tai, ką ir kaip aš fotografuoju. Atrodytų, kad per tuos penkerius metus jau turėčiau kažką mokėti, ar ne? Bet daugeliu atžvilgių, aš vis dar kažkur kažką pradedu, vis dar eksperimentuoju. Ok, gal sakysim, kad man priimtinesnė reportažinė fotografija. Tai galbūt vienintelė sritis, kurioje sekasi kiek geriau - renginiai, šventės, koncertai, festivaliai. O praktiškai visa kita - tik pavieniai eksperimentai. Tarp tų eksperimentų yra ir tie patys praeitos savaitės žaibai, ir portretai, kuriais kiek vėliau pasidalinsiu, ir HDR, kurį bandžiau keletą kartų. Tarp jų buvo ir automobilių fotografija, kurią labai senai norėjau išmėginti.

Praktiškai nuo tada, kai sėdau už šio juodo katino vairo, norėjau pamėginti jį įsiamžinti taip, kaip jis vertas. Bet visada žinojau, kad fotografuoti juos įdomiai yra gerokai nelengvas užsiėmimas. Visų pirma, reikia partnerio, kuris galėtų padėti bent jau mašiną pajudinti, kaip tau norisi. Antra, turi labai gerai suvokti, ko nori iš būsimo kadro, kad tokį didelį objektą sugebėtum tinkamai įkomponuoti į aplinką.

Trečia, reikia suvokti, kas konkrečiai tinka būtent šiam automobiliui - patikėkit, fotografuojant CLS mersą ar tą patį 5er BMW rakursai turėtų būti visiškai kiti. Ir aišku, man atrodo, kad labai svarbu tinkamas aplinka - čia ne žmogaus portretas ir galimybių žaisti su bokeh ar tiesiog siauru DOF nėra tiek daug. Daugiau nuotraukų “after the break”.

Aišku, fotografuojant automobilį atsiranda kitų galimybių - gali pasitelkti judesius, naudoti specifinį apšvietimą ir pan. Dar turiu nemažai idėjų, kurias būtų faina kada nors išnaudoti. Ir tuo pačiu, mažų mažiausiai turi privalumą, jei reiktų mašiną vėliau parduoti - tikrai tikiu, kad geros automobilio nuotraukos nemažai prisideda prie pardavimo sėkmės.

O į klausimą, ką reiškia vairuoti Jaguar’ą puikiau už Top Gear atsakyti neįmanoma… Awfully sorry but there’s a slight issue with the valet, would you mind settling this… :D I can get away with anything.:)

Anyway. Taigi, dar vienas eksperimentas į mano fotografijos pabandymų kraitį. Kaži, ar įmanoma bent po kartą pamėginti daryti viską? :) Dar kelios nuotraukėlės, jei dar įdomu yra flickr set’e.

Ir galiausiai, beprotiškai teisingas teisingo atlikėjo klipas (tiesa, čia senesnis modelis):

Patiko (0)

Rodyk draugams

~ eNyu | 2010-06-08. Temos: , , , ,

11 komentarai įrašui ““I drive a jaaaag” arba automobilių fotografija ir kiti eksperimentai”

 1. Nežinau kaip tau, bet man Jaguarui norisi daugiau prabangesnės aplinkos ir spalvotumo.

 2. Mariuk, iš dalies sutinku. Ta prasme, nemanau, kad kontrastai neįdomu, bet kad tai ne vienintelis ar tuo labiau ne teisingiausias kontekstas šitai mašinai tai tikrai. Dar bandysiu kada prie progos.:)

 3. Nesutinku su MariukasM nuomone - Jaguaras yra nuotraukos prabanga, jei aplink butu kitokios “prabangos” (kas yra toji prabanga?) jaguaras tiesiog pranyktu visumoje.
  Trecia nuo galo foto kazkokia idomi - akys ziuri i desine (i langus), bet tada akis savaime traukiasi i kaire.

 4. Hm, kazkaip sunku isivaizduoti kaip nors kitaip jaga nei Stingo Desert Rose :)

 5. Va, aš irgi mąsčiau, kad tiesiog tipinė aplinka (tipo gražus privačių namų kvartalas, kaip man patarinėjo) gal kiek nykoka būtų. Nors vėliau reiks nusitraukt prie kokio Kempinsky viešbučio..:)

  Kęstai, ir šiaip klipas gražus ir aš jį buvau matęs ne kartą, tačiau dėmesį į panaudotą auto atkreipiau tik gal praeitą savaitę.:)
  Bet aš Sting’ą labai mėgstu, tai žiauriai į temą.:)

 6. Jagas… ko gero, bene vienintelė markė, į kurią be sąžinės graužaties iškeisčiau savo meilę Audi… :)
  O dabar nuo pasiseilėjimų iki kritikos :) Fonas tai netinkamas. Blaško akį ir šiaip, nekaip atrodo. Gal sakykim važiuojantis keliu ar tiesiog kur nors gražioj kaimo vietovėj labiau tiktų. Bet čia tik mano nuomonė. Ir dar pora pastebėjimų. Naudok poliarizacinį filtrą bei išspirk lauk vairuotoją, kai fotografuoji stovinčią mašiną :)

 7. Kiekvienas fonas yra tinkamas.:) Tavo išvardintas - taip pat.
  Čia tik keliose nuotraukose būtų pravertęs cir-pol’as, o ir tai nemanau, kad buvo būtinas. O dėl vairuotojo, tai jau tikrai jis man netrukdo.:)
  Dėkui už komentarą.

 8. [...] Gear gerų bangų gaudytojas, šiaip kartais pafotografuojantis, kolega eNyu, kuris be kita ko sako “I drive a jaaaag”. Keletas foto iš šviežio eNyu fotoautoreportažo (5′erių tinklaraščio metų proga su [...]

 9. trumpai - gut:)

 10. Senesnių metų Jaguar, bent jau man atrodė tikrai geriau.

 11. Geras masiniukas, noreciau ir as toki vairuoti :)

Palikti komentarą