BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
 
header image
 

Vasaros renginiai - Tundra

Praeitų metų vasara tikrai padovanojo aibę įdomių renginių, didžioji dalis jų buvo muzikiniai ir suteikė galimybę nutraukti vieną kitą nuotrauką. Iš didesniųjų teko apsilankyti ir B2G, ir Tundroj, ir Satta Outside. Kadangi juos dar turiu skoloj, tai pasistengsiu pasidalinti keliais vaizdeliais.

Kalbant konkrečiai apie Tundrą, praeitų metų festivalis buvo vienas įdomesnių. Smagi aplinka ir ežerai aplinkui man sukūrė tą atmosferą, kurios aš ir norėčiau festivalyje. Tiesa, be smagios kompanijos tas lietingas orelis turbūt nebūtų atrodęs taip patraukliai, ypač pirmąjį vakarą, kai daugiau nei dvi valandas stovėjom laukdami teisės įžengti į festivalio teritoriją, o po to tamsoje ir per lietų statėme palapines. Bet lietus truko trumpai, o kai pradėjo giedrytis buvo žiauriai smagu susėdus ant pledo girdint muziką gurkšnoti alų. Ir tai man, iš esmės, ir atspindi tą nuotaiką, kuri yra Tundra, kuri ten ir turėtų būti.

Seniau Tundra kainavo keletą litų (na, taip, gerai - gal dvidešimt) ir dėl to kepti dešreles vidury lauko iš kažkur toli aidint D’n'B ritmams atrodė labai logiška ir buvo žiauriai smagu. Už praeitų metų Tundrą mes sumokėjom tikrai arti šimtuko. Ir čia jau pradėjau jausti, kad tuos pinigus aš norėčiau mokėti už gal kiek labiau mano muzikinį skonį atitinkantį festivalį. Aišku, tokie žmonės kaip Messiah nepagadina jokio festivalio, o chill’o erdvė Tundroje visada buvo bene geriausia iš visų lietuviškų festivalių. Dar atsimenu pirmąją Tundrą, kai turbūt visą naktį pragulėjom chill’o palapinėj, o didžiausias atradimas tada buvo visai negirdėtas Golden Parazyth.

Tad aš ir toliau norėčiau, kad Tundra liktų tas neįpareigojantis festivalis, kuriame tu didžiąją dalį laiko galėtum praleisti prie šašlykinės, ant pledo, snausdamas chill’o palapinėj, besimaudydamas ežere - tai yra stovyklaudamas su aplink skambančia muzika ir sklandančia festivalio dvasia. O čia jau jautėsi kiek per daug komercijos. Bet nepaisant to minimalaus bambesio, labai smagiai praleidau laiką. Jau vien dėl to, ko stokoja B2G - daugybės vandens visiškai čia pat! Nežinau kame mums turėtų būt džiaugsmas dalyvaut festivalyje, kuris vyksta trobos ant kalno papėdėje. Duokit man ežerą!

Tai va, atmosfera ten smagi, žmonės (jei savi) tinka bet kokiame festivalyje. O muzika… Tundra visada buvo sunkesnės elektronikos festivalis, tai tokios muzikos mėgėjams daugiausia džiaugsmo jis turbūt ir teikia. Kita vertus, šių metų Tundros lankyti neplanuoju. Leisiu sau ir festivaliui susivokti savyje.

Visi turbūt bėgat akim per mano prikeverzotą tekstą ir mąstot, kurioj vietoj jis pasakys - DUB FX!!! Tai va -> DUB FX!!! Iš esmės, šis žmogus ant pečių ištempė visą praeitų metų festivalį tokiems Tundros muzikinio formato neatitinkantiems kadrams, kaip aš. Visi su draugais nusprendėm, kad bilieto kainą buvo galima sumokėti vien už jo pasirodymą. Ir tai yra šventa teisybė. Jis pavarė tokį valandos trukmės jungle, d’n'b, trip-hop koncentratą, kuris kaip kablys smigo į kaktą nuo pirmųjų jo beatbox’o garsų ir nepaleido iki “buy my cd”. Net pamirštant tai, kad jis visa tai daro gyvai, net nekreipiant dėmesio, kad jis nėra tiesiog “muzikantas” ar “atlikėjas”, o labiau - performing artist ar kaip tai pavadinti, jo muzika pati savaime yra neįtikėtina. Tai valandai buvau pamiršęs ne tik lietų. Pamiršau turbūt viską. Ir net nesvarbu, ar gabalas buvo jau girdėtas ar ne. Kol galiausiai jis susprogdino mus savo Ghostbusters versija. Vienareikšmiškai geriausias penkmečio gyvas pasirodymas.

Patiko (0)

Rodyk draugams

~ eNyu | 2010-06-02.

6 komentarai įrašui “Vasaros renginiai - Tundra”

  1. OOO norėčiau ir aš kada į kažką panašaus, tik kad muzika kitokia būtų. Bet gal pavyks, kai turėsiu 100lt?…

  2. Daug teisybės parašyta:) o išvados kokios? daryt savo openair? važiuot už rubežiaus ir mokėti šimtus pinigų? sprendimai sprendimai:)

  3. Na, čia turbūt du keliai - arba važiuot į kažkokį komercinį festivalį, kuris to tikrai vertas (pasirenkant per http://www.last.fm/festivals). Su mintim, kad jei jau mokam pinigus, tai už kažką rimto.

    Arba važiuot į mišką ar pas ką nors į kiemą, pasileist spotify per vodafone (nes jei feisbuką turėjom Norviliškėse, tai kamon - kitur spotifajus tikrai gaudys) ir turėt tai ko aš noriu iš Tundros už mažai pinigų.:)

  4. Na man praeitų metų Tundra patiko, o dar ir nemokamai :P Šiemet, deja, nei sūpynėse, nei tundroj nesudalyvausiu. Gal į Satta vyksi šiemet?

  5. Na, aš šiemet nežinau nieko dėl jokio festivalio. Gali būti, kad nevarysiu niekur, nei į tundras, nei į b2g. Satta lygiai taip pat gali nepavykti. Žiūrėsim, kai jie priartės. Tada ir paaiškės.:)

  6. Na tundra tai tikrai yra renginys numero uno Lietuvoje.

Palikti komentarą