BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
 
header image
 

Atspindžių muziejus

Kristallwelten - Swarovski muziejus

Blankokos aplink mane spalvos pastaruoju metu. Ir dienos nelabai įdomiai lekia, tai kovodamas su tuo, parodysiu mažą reportažėlį iš vienos įdomiausių vietų, kuriose buvau pastaruoju metu. Ji spalvota ir ryški.:)

Ta vieta - Kristallwelten (manau, kad suprantate - “Kristalų/krištolo pasaulis”) arba paprasčiau - Swarovski muziejus. Įsikūręs šalia Swarovski gamyklos Wattens mieste Austrijoje, į kurį Daniel’is Swarovski persikėlė iš Bohemijos Čekijoje. Ten išmokęs apdoroti iš kalnų kasamą krištolą jis savo praktiką pritaikė čia. Iš pradžių dirbdamas su natūraliu krištolu, vėliau sukūrė savo metodiką, kaip gaminti “krištolo skaidrumo” (skamba kaip kalambūras) gaminius. Dabar natūralaus krištolo pasaulyje yra likę labai nedaug, tad visi Swarovski gaminiai yra gaminami pagal šią specialią, labai griežtai saugomą, formulę. Kalbant labai abstrakčiai, tai “swarovskiai” - tas pats stiklas, kurio gamybos procesas griežčiau prižiūrimas, o sudėtyje yra švino oksido. Kita vertus, tai, kad jis nesenai pradėtas naudoti optikos prietaisams gaminti, man padeda patikėti jo išskirtinumu.

Apie patį muziejų. Tai tokia modernaus meno meka, kurioje galima rasti ir fizinę Salvadoro Dali tekančio laiko instaliaciją, ir Andy Warholo improvizacijas kristalų tema. Be to, čia daug žaidimų šviesa, garsu, įvairiais mechanizmais, o nemažai autorių įkvėpimo sėmėsi tiek iš gatvės kultūros, tiek iš mokslo veikalų. Jau turbūt per daug kalbu, ar ne?:) Einame prie keleto vaizdelių.

Kristallwelten - Swarovski muziejus

Holo šviestuvas

Kristallwelten - Swarovski muziejus

Kristalo viduje. Milžiniškas kupolas, kurį sudaro 590 veidrodžių. Atmosferą kuria apšvietimas ir Brian Eno muzika. Vienas įdomiausių potyrių šiame muziejuje. Įeini ir nuo nesuvokiamos erdvės tavo smegenys trumpam pasimeta. Nes joms reikia šiek tiek laiko suvokti tą begalybės iliuziją - erdvė be sienų ir nesibaigiantis garsas. Verta patirti.

Kristallwelten - Swarovski muziejus

Žiemos pasaka - tyli šviesa. Žinomų dizainerių Alexander McQueen ir Tord Boontje sukurta instaliacija - iš daugybės krištolo ir plieno pagaminta didelė eglė. Man ji labiau įspūdį darė žiūrint iš arti, nei iš toli. Ypač, turint omeny, kad tuo metu dar maniau, kad jie tą krištolą kapsto iš kalno gelmių.

Kristallwelten - Swarovski muziejus

Krištolo kaligrafija. Garsaus JAV stiklo menininko Paul Seide instaliacija, kuri atspindi troškimą perlipti kalbos barjerus.

Kristallwelten - Swarovski muziejus

Šito autoriaus beigi idėjos nepamenu ir net surasti nesugebėjau. Vieta vaizduotei pasireikšti..:)

Kristallwelten - Swarovski muziejus

Povandeninis takas. Šiuo taku keliaujant muzika, vaizdai ir apšvietimas turi priversti tave pasijusti tarsi būtum po vandeniu.

Kristallwelten - Swarovski muziejus

Atspindžiai. Stebuklų kambaryje visas krištolo pasaulis pateikiamas mokslo duomenų, filosofų įžvalgų ir menininkų interpretacijų pavidalu ant 48 daugiakampių.

Čia pateikiau tik tuos vaizdus, kurie vizualiai man pasirodė įdomiausi. Ekspozicija ženkliai didesnė. Ir net patys eksponatai (jei juos galima taip vadinti) kai kurie yra galbūt net įdomesni už šiuos. Yra ir jų nuotraukos. Jei kartais būtų norinčių, aš galbūt kadanors galiu susikaupti ir grįžti prie tų vaizdų.:)

O šiaip - rekomenduoju apsilankyti. Išties verta.

Patiko (0)

Rodyk draugams

~ eNyu | 2009-05-11. Temos: , ,

6 komentarai įrašui “Atspindžių muziejus”

  1. omg omg.. kaip gražu

  2. Aga, tokią bendradarbę turėjau, dėl swarovskių pakvaišusią, tai ji ten nuvyko, bet nuotraukose ką kita rodė - ją ne menas, o kristalų įdomybės labiau žavėjo. Dar parvežė, pamenu, pieštuką, ant kurio galo rožinis swarovskiukas žiba :)

  3. Atrodo pasakiškai! Man patinka.

  4. Oho, įspūdingas muziejus. Jei kada būsiu tame krašte - reiks būtinai apsilankyti.

  5. Sveiki, labai idomus pasakojimas!
    Ar galeciau jusu pasakojima panaudoti savo “nenuobodus muziejus” bloge? dekoju uz atsakyma

  6. Edma, jei dar aktualu, tai su linku į šitą įrašą - drąsiai.

Palikti komentarą