BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
 
header image
 

Audra Vilniuje - žaibus begaudant

Fantastiškas oras! :) Nieko nėra geriau už šiek tiek gamtos stichijos! Ir reikia pripažinti, tokios audros aš jau senai nemačiau - vaikystėje kažkada buvau patekęs į taip vadinamą umarą, kai net nelijo, bet žaibavo praktiškai nesustojant. Šįvakar, kita vertus, dar ir kaip lijo! Tai va, pamėginau pamedžioti tuos žaibus, kurie man prieš akis švytavo. Pasižadėjau sau, kad jei pagausiu, tai reiks vėl grįžt prie fotografijos. Na, ar turėsiu tesėti šį pažadą - spręskit jūs.:)

Beje, kai pradedi medžioti, tai pasidarai maniakas ir po to negali sustoti. Tai nesibaigusi audra ir tebesitęsiantys žaibai mane dabar labai erzina…:) Nors, manau, kad šiam vakarui užteks.

Keletas mažesnių ar prasčiau pagautų dar čia:

Patiko (0)

Rodyk draugams

~ eNyu | 2010-06-03. Temos: , , , ,

39 komentarai įrašui “Audra Vilniuje - žaibus begaudant”

 1. Ech, kad taip juos į laidus ir batareikas!

 2. Gerai. Aš irgi vakar medžiojau žaibus :)

 3. Kaip sekėsi? :)

 4. o kokia fantastika… kaip tik grįžinėjau namo iš centro, tai toks jausmas, kad diena naktį nušvito :)

 5. Mmmmm.. gražu, Neriau. Taip ir žinojau, kad nemiegi tokiu metu, kai TAIP darosi už tavo aukštų didelių langų.

 6. Super. koks išlaikymas? Ir kiek kadrų padarei ir kiek buvo su žaibiais?

 7. Jo, Aiste. Labai teisingai parašei, panašiai ir aš jaučiausi.:)

  Neriau, su išlaikymu eksperimentavau, pradėjau nuo 30s su visai užverta diafragma ir ISO 200, bet nebuvo efektyvu, tai geriausi rezultatai buvo su 10s išlaikymu ir f/10 diafragma prie 400/800 ISO.
  Padariau apie 150 kadrų, o su daugiau mažiau aiškiais žaibais buvo ~10, su nušvitusiu dangum, kai žaibuoja už debesų buvo labai daug. Bet nemažai praleidau tarp kadrų, nemažai praleidau ne į tą pusę atsukęs fotiką.:)

 8. Grožis.

 9. Gera vieta, gražios foto :) Aš tokios panoramos pro langa neturiu tai bandžiau susirasti užuovėją kur nors mieste. Tai nors žaibų ir daug, bet su ilgais išlaikymais, bei dar ilgesniais tarpais tarp jų dėl triukšmų apdorojimo(mano senukas k100d labai jau daug karštų pixelių prilaiko) nelabai ką ir pagavau

 10. Maniškis taip pat senukas D50. Bet jis vis dar sukasi greitai ir nei karšti pikseliai jo nekamuoja, nei labai triukšmauja, tai tikrai esu patenkintas. Nors jau senai laikas atsinaujinti.:)

  O šiaip tai iššūkis tuos žaibus gaudyt, nors ir žiauriai azartiška.:)

 11. gražumėlis :)

 12. tai jei labai tingi sėdėt su fotiku prie lango, o praleistų žaibų gaila - prijunk prie kompo ir nustatyk, kad fotkintų kas kokias 2 min… aišku, po to iš tos krūvos atsirankioti normalius kadrus reikės:)

 13. Tiesą sakant, net pamąsčiau apie tai. Ale taip visai nelieka romantikos ir azarto. Tuo labiau, kad reikia šiek tiek reaguoti į besikeičiančią situaciją.

  O be to, aš netingiu sėdėt, aš kaip tik pusvalandį vis kartojau - nu viskas, jau paskutiniai trys kadrai, nu penki, nu iki lygiai 11tos… :D

 14. tai žinau, man irgi taip būna:))) bet jau po to, kai negyvai užknisa, o širdį vis tiek dėl praleistų kadrų skauda, kompas visai pasitarnauja:)

 15. Nu jo, tas yr tiesa.:)

 16. Na manau, kad privalėsi dabar pažadą tesėti ir vėl į fotografiją pasinerti :) Smagios nuotraukos, aš tai vakar automobilyje pro langą grožėjausi jais :)

 17. Fantastiškai !

 18. Oho, super!!! Kažkada su klasioku irgi bandžiau gaudyti žaibus, bet nei man, nei jam nepavyko nė vieno pagauti :)
  O tu šaunuolis :) Dabar jau grįžk tikrai prie fotografijos :)

 19. Paskutiniai du kadrai - super!

 20. Nerealiai gražu :)

 21. Aš irgi medžiojau ir visiškai sutinku - niekaip neišėjau iš balkono. Turiu panašią nuotrauką kaip paskutinė, tik be pačio žaibuko, deja. Sveikinu! Isidedu tave į bookmark’ą ir laukiu naujų nuotraukų. ;)

 22. Audriau, na ir prisižada žmonės naktimis…:)

  arbata, tali, Adi, 7day, dėkui labai.

  Qerthopoly, dėkui už komplimentus. Belaukdama dar gali peržiūrėti mažne šešis šimtus nuotraukų, sukauptų čia per jau daugiau nei ketverius metus.

 23. o aš visą naktį bijojau išlįsti į balkoną pažiūrėti to grožio, todėl šios nuotraukos tokiai bailiukei kaip man, yra “good”.

 24. Puikios nuotraukos.Lietuvoje, kur taip maza ekstremaliu gamtos reiskiniu, zaibas ir perkunas yra didziausia paguoda gamtos stichiju gerbejams. gaugyti ispudingus zaibus yra puikus uzsiemimas, o ir viena diena zuti nuo zaibo kircio butu tikrai ispudinga mirtis. tikrai geriau nei mirt nuo vezio ar autokatastrofoj.

 25. Naujos gražios nuotraukos!!! Mano džiaugsmui nėra ribų ;)

 26. Krautuvėle, Vytautai smagu, kad patiko.

  Natali, džiugu, kad tiek nedaug tereikia… :D

 27. [...] komentarą apie savo žaibų nuotraukas susivokiau, kad šis mano blogas jau įkopė į penktuosius gyvenimo metus (gegužės 30tąją jis [...]

 28. puiki puiki audra buvo. daugiau tokių! :)

 29. Neriau,
  vėl žaibavo, tai išsitraukiau fotiką, pasidėjau ant palangės ir bandžiau eksperimentuoti. Jei būčiau anksčiau perskaitęs tavo komentarą apie išlaikymus būtų geresnės nuotraukos (įdėjau į FCBK). Bet užtat dabar galiu užsidėti varnelę ties “Pagauti žaibą” :)

 30. Manau, kad teisingai suvokti reikalingą išlaikymo, diafragmos ir ISO santykį čia ir yra svarbiausia. Toliau tik nukreipimas į tinkamą pusę ir tikėjimas, kad pavyks.:) Tai net nesu tikras, ar aš bebandysiu siekti kažko daugiau. Varnelę, visgi, ir aš užsidėjau.:)

 31. Negaliu neužsukti pas tą, kuris šįvakar kaip ir aš gėrėjosi žaibais. Fantastika :)

 32. Tai yra ne šįvakar, bet skaitau tik šįvakar :)

 33. Žinai, privalai grįžti prie fotografijos. Ko jau ko, bet tokio talento viską instinktyviai ir dar be to labai geroje kompozicijoje įrėminti yra talentas. Tai yra nuostabu, nepaisant visko taip ir norisi dar ir dar kartą žiūrėti į nuotraukas, o viduje kažkas tik ir žadina norą atsidurti ten. Net neįsivaizduojama kaip šie vaizdai mane suvirpino. Nuostabu (:

 34. Jėga , aišku tęsk fotgražiją toliau . Sėkmės Tau . ! :)

 35. labai puikiai pavyko. kiek laiko užtruko?

 36. Iš viso? Turbūt kokią valandėlę stovėjau balkone, gal kiek daugiau.:)

 37. Pagauti žaibą - fantastika. Gaudykite, o mes pasižiūrėsime. Labai būna įdomus žaibas , kuris eina tiesiai iš dangaus į žemę. Toks ir trenkia kur nors.

 38. mmmmm.narialu taip ir maniau kad vilniui zaibavo:)

 39. ten as fotkinau. buvo baisu.:)*

Palikti komentarą